6.1.2016  Po velice dlouhé odmlce, jsme zaktualizovali naše webové stránky :) Za posledních dva a půl roku, se u nás změnilo mnohé. Opustila nás milovaná černá kráska, Arča :'(

Lamiah absolvovala vyšetření DKK s krásným výsledkem 0/0 :) a na podzim 2015 jsme úspěšně splnili bonitaci s výborným kodem 5A

Naše smečka se rozrostla o úžasnou čokoládovou princeznu Penelope Od Dvou lvů, které domácky říkáme Nellča.


Obě holky nyní připravuji na zkoušky, podle MZŘ i NZŘ.

 

25.6.2013 Asi by bylo fajn trochu to tu zase rozjet.. Co nového u nás?? Troufnu si říct,že holky se mají pořád skvěle. Někdy od známých slyším, že by v příštím životě chtěli být mým psem. To mě samozřejmě MOC těší :) Snažím se aby byly holky spokojené a vypadá to , že se to snad daří. Jsou to přeci členky rodiny! Trochu jsem zaspala a moc se omlouvám Áčkovým ,,štěnátkům" jelikož 11.6. oslavila své již 3.narozeniny. Je to neuvěřitelné jak rychle to utíká. Doufám, že jsou všichni zdraví a spokojení a přeji mnoho dalších let plných elánu. My jsme s Arinkou samozřejmě slavili tradičně sulcovým dortíkem a pro každou slečnu plyšovou hračku. Vypadalo to jako kdyby slavily obě a vlastně skoro ano, protože Lamíš měla své 1.narozeniny 28.2. Lamča nám trochu vyrostla a vzhleden k tomu, že je dnes už o pár centimetrů větší a o několik kil těžší než Arča je celkem těžké poznat která je ta ,,starší"(ale jen pro okolí :) ) Mám tendenci na holky občas volat malá a velká a ta malá by měla být Lamča, což vážně vůbec nesedí. Jinak je to vážně velmi společenský tvor, jakmile někdo sedí na lavičce ihned mu jde dělat společnost a sehne si vedle něj. Obecně ráda sedí jako člověk, v křesle, na lavičce, lehátku, gauči atd. Na prochajdě dosti vyžaduje mou pozornost, tahání za balónek, nebo cokoliv jiného a samostatné běhání jí moc nebere, což je naprostý opak Arči.A zatím to také vypadá, že Lamča nebude plavec. To je celkem škoda, protože Ari by v rybníku mohla bydlet,ale necháme tomu čas. A co se týká výstav? Letos máme za sebou dvě. První byla oblastní výstava v ČB,Lamča ve třídě mladých získala známku V1 a Arča ve tř. otevřené V1. Druhá výstava byla již mezinárodní a opět v Budějovicích samozřejmě už s větší konkurencí kde Lami získala ve tř.mladých V3 s krásným posudkem a Ari tř.otevřená V1 CAC. Bohužel jsme teď pár výstav vynechali, protože ne vždy se to dá skloubit s prací. Snad se na pár výstav ještě dostaneme. Také musím zmínit, že 27.4. jsme s Lamčou úspěšně absolvovaly svod. Toť zatím asi vše. 

 

14.2.2013 Tak jak jsem slíbila přidávám foto jak se mají holky k světu...

Ari

23.1.2013  O aktuálním dění na stránkách radší nebudu mluvit :) Posnažím se to postupně dohnat. Kde asi začít? Možná tím jak jsme zakončili výstavní sezónu roku 2012. Byly jsme 14.10.2012 s černoškama tradičně v Českých Budějovicích.Musím říct, že takhle rychlou výstavu jsem snad ještě nezažila. Začátek mě dost vyděsil protože nejlepší známky byly VD, říkala jsem si jak to asi dopadne. Domů jsem ale jela s naprosto báječnou náladou, jelikož Lamča získala známku VN1 a Arča získala známku V1 CAC. Od té doby ale uplynulo spoustu času. Lamča už je obrovská, je větší než Ari a dokonce i těžší. Vážně jsem moc zvědavá co mi z ní vyroste :) Spoustu lidí si myslí, že Arča je ta mladší. Je to tedy neuvěřitelně uštěkané psisko. Doma si zabrala křeslo ze kterého kouká z okna a jakmile je tam nějaký pohyb hned to hlásí, občas tím zvedne z pelíšku i Arču. Je to mimčo v obrovským těle, miluje lidi- všechny, známé i neznámé. A je to tedy pěkná zlodějka. Jakmile se něco povaluje na zemi odnáší to pryč a samozřejmě se jí mooc líbí, když jí někdo honí. A ještě snad zmínka k našemu barfování. Na tenhle způsob krmení jsem přešla nejdřív s Arčou a postupně i s Lamčou. Ze začátku baštila jen masíčko bez kostí a zeleninou a pomalu jsme přidávali i kosti. Je to neuvěřitelný jedlík. Jednu chvíli to vypadalo, že jí snad budu muset ty kosti předkousávat, ale bylo to jen přechodné. Dnes, než jim připravím večeři dokážou naslintat neuvěřitelnou louži :) a misky jsou prázdné během pár minut. Není nic hezčího než když vidíte jak moc jim to chutná. Jinak aktualita už z letošního roku, máme přihlášené dvě výstavy. Tak aby jsme začaly trénovat. Jakmile uspořádám fotky, slibuji že přidám.  

 

19.9.2012 Mám černý puntík za docházku jak už mi řeklo pár přátel. Já přeci vím, ale kde brát tu energii když člověk lítá jako hadr na holi?? A popravdě, radši jdu s holkama na pořádnou prochajdu :) Ale já to napravím. Od posledního příspěvku se událo opravdu spoustu věcí. Lamíš byla na své první výstavě (už vlastně i na druhé). První výstava byla spíš na okoukání a potvrdilo se mi, co jsem si myslela. Lamča byla naprosto v pohodě a to se její premiéra konala na MVP v Mladé Boleslavi. Množství psů, lidí a spousta hluku nás nerozhodilo.Potkali jsme se tam s naší sestřičkou Nelčou (Leonella),ve třídě štěňat s výsledkem VN 2. Musím samozřejmě uvést i výsledek Arinky, která nemohla chybět. V konkurenci čtyř fenek vybojovala známku V 4. Obě holky byly moc šikovné.

Další akce byla poměrně nedávno 8.9., vyrazili jsme na speciální výstavu do Klánovic a milým překvapením byli další sourozenci Arči a to Ashley, Athos a Axa. Nejmladší Lamča byla ve třídě dorostu s dalšími dvěmi fenkami, z nichž byla jedna sestřička (Latifa), Lamča si odnesla známku VN 2. Arča se samozřejmě také zúčastnila, neměla bohužel úplně náladu na vystavování, ale i tak si odnesla pěknou známku V 4. Velmi mě potěšila hnědá Ashley, která v konkurenci dalších dvou fen získala známku V 1 CAC. Takže odstartovali moc krásně. Hnědý bráška Athos se nenechal vyrušovat ze svého klidu ani v kruhu a odnesl si  známku VD 1. A ještě pro ispiraci pár foteček.. 

 Lamiah   Ari , Ashley 

 

 

18.7.2012 Po delší odmlce se opět hlásím. Utíká to jako voda a z Lamči je už poměrně velká slečna, která se velmi snaží aby naše dny nebyly všední. Arča si díky ní řádně trénuje nervy a musím říct, že občas to nevydržím já. Nikdo mi nevymluví, že se dvěma psicema není větší legrace. Pro inspiraci pár snímků.. 

 

11.6.2012 Dnešním dnes oslaví naše Áčka své druhé narozeniny. Takže Arinko a všichni ostatní, mějte se krásně, hodně zdraví a spoustu dalších let s páníčky, kteří vás zbožňují.  

 

12.5.2012 Tak nastal den další výstavy,kam s námi cestovala i Lamča. Jeli jsme do Sadské a i když ranní počasí bylo velmi uplakané, naštěstí celkem brzy přestalo. Byla ale zima, že by psa nevyhnal. Lamička byla moc hodná a Arča moc šikovná. Odvezli jsme si krásné ocenění V1 CAC.   

  

 

7.5.2012 Konečně jsem se také dočkala dlouho očekávané dovolené. Strávili jsme ji na naší chaloupce. Bylo to hlavně seznamování našeho nového přírůstku. Počasí nám přálo a tak Ari a Lamča řádily od rána do večera.

 

24.4.2012 Po dlouhém tajení si Vám dovolujeme představit nový přírůstek do naší rodiny.

 LAMIAH Od Dvou lvů  

 

15.4.2012 Už dlouho se nám vyhýbally úrazy, a proto máme teď doma místo ďáblíka spíš pajdu. Minulý týden si totiž Arča rozrthla polštářek. Není to tedy nic vážného, jen nám to trochu zkomplikovalo plány. Arča teda dokonale zvládá běh po třech, ale když se rozblbne nožka najednou nebolí :)

 

1.4.2012 Tak, výstavní sezónu jsme zahájili, musím říct, že nad očekávání dobře. I když v kruhu byla Arča trochu nesvá, což vůbec nechápu proč jelikož mimo kruh byla v ráži. Vůbec bych se nezlobila kdyby to takto krásně pokračovalo :) Hodnocení  V1 CAC.

 

28.3.2012 Po třech dnech opět návrat do reality. Byli jsme se podívat na Moravě, přesněji v malebné vesničce Dolní Věstonice :), která je obklopena snad z každé strany vinicemi. Arča samozřejmě nesměla chybět. Počasí jsme vystihli naprosto báječné a objevili jsme u Arči novou schopnost. Kdyby tam byla déle, vyčistila by nádrže Nové Mlýny od každého klacíku :) Ještě foto. 

 

20.3.2012 A máme tu jaro ! Z procházek se vracíme již obě čisté, ovšem ne suché jelikož si Arča myslí, že už je dost teplo na koupání. Dnes tedy zkusila teplotu a vypadalo to, že jí vyhovuje. Škoda, že jsem neměla foťák. Pozorovat jak Arís loví kamínky pod hladinou a ,,kouše" vodu bylo opravdu k popukání :) Nemohla jsem jí dostat z vody. Naopak jsem měla pocit, jako by mě lákala, ať to jdu zkusit taky. Odešli jsme až když jsem slíbila, že půjdem zas.  

 

 

13.3.2012 Jednoho krásného večera jsme se rozhodli, že by bylo vhodné oprášit naší poslušnost (jestli se tomu tak dá říci :) Neváhali jsme se tedy přihlásit na jarní kurz do Příbrami, kde už máme pozitivní zkušenost. O psiska tam rozhodně není nouze. Arča se snaží, ale nechápe proč že tam musí být na tom provázku, když přeci na volno je to daleko lepší. Už se těším co nového se přiučíme. Dnes nám také přišel vstupní list na výstavu do Budějovic, takže Arča to má jasný :)

A zapomněla jsem sdělit velikou novinku. Pro mnohé z mého okolí jsem se zbláznila, ale s Arčou jsme přešli na krmení přirozenou stravou, tzv. ,,BARF" ! Ve čtvrtek tomu bude týden a zatím si vedeme myslím dobře. Na to, že byla Arís krmena od mala granulemi (a myslela jsem si, že opravdu dobrými), to přijala dobře. Trochu cenzuruje zeleninu, ale není to nic hrozného. A proč že jsem se tak rozhodla ?? Vždycky jsem se snažila pro psice vybrat z granulí ty, co podle popisu byly ty NEJ, ovšem po nějakém čase mě nebo holkám!! na nich začalo něco vadit , vyskytly se třeba lupy- hodně lupů ! dalším problémem,  byl průjem. A to byl vlastně ten hlavní důvod proč jsem se rozhodla pro tak radikální změnu. A zatím, i když je asi brzy na nějaké závěry, musím říct že tento problém je dnes už mnohem lepší. Takže budeme pokračovat a uvidíme jak se to bude dále vyvíjet :)

 

3.3.2012 Pomalinku se nám počasí lepší, sluníčko na ohřívá kožíšky, což je moc fajn. Již delší dobu si myslím, že Arča je křížená s kočkou, jelikož vyleze na sluníčko a vyhřívá se tam :) A z procházek se začínáme vracet sice pořád jako čuníci, ale s jazykem na vestě :) 

 

18.2.2012 Tak, to nejhorší máme asi za sebou a už je tady zase to období, které já tedy moc nemusím. Všude voda a bláto.. hlavně na Arče :) Ale dnes jsme byli s koníkama venku a Arča samozřejmě nesmí nikde chybět, je fajn vidět jak si to užívá. A panička si to pak užívá s kýblem.

 

11.2.2012 Počasí nás tedy opravdu zkouší :) Mrze až praští, Arča bez bundičky nechce ani vylézt za dveře. Ale jakmile vezmu do ruky vodítko je to jiný pes. Jen to vypadá, že spíš ona vede mě než já jí :) Toto počasí má ovšem jednu výhodu... nemáme bláto i v uších :)) 

 

27.1.2012 Uběhl už měsíc co je nás o jednoho méně ale bohužel musíme jít dál. Arča už také tolik nečeká za dveřmi s hlavou na stranu v domění že má přijít jěště přeci někdo. Byl na ní moc smutný pohled,nemohla pochopit co se stalo že je sama. Dnes si užíváme procházky spolu a já jsem moc ráda že ji mám. Také se chystáme na první letošní výstavu. 

 

 

23.12.2011  Dnešní den se zaryl velmi hluboko do mého sdrce, zemřela mi moje největší láska, nejlepší kamarádka a můj hnědý poklad. Slovy snad ani nejde popsat jak moc mi chybí.. Byl to můj první dobrman a myslím, ne vím, že i nejlepší.                        

 

                    

NIKDY NA TEBE NEZAPOMENU   ENČO  !!    

                                                                                 

                                                                                              

 

9.12.2011 Dnes mě ta malá dračice opět přesvědčila o tom, že se špatně hledá takový běhací blázen jako ona, který by jí stíhal. Ale je naprosto super sledovat jakou má radost z té rychlosti. Enča, ač by chtěla jí už bohužel nestíhá. Ta zanedlouho oslaví již své 5-té narozeniny. A i přes různé zdravotní kotrmelce se má momentálně velmi čile a zlobí jako za mlada :)

 

22.11.2011 Tolik času kolik jsem si myslela zase tedy není. Dnes už bydlíme v novém a holky si zvykly celkem rychle. Z Arči už je velká holka a její elán je snad ještě větší. Máme za sebou svod mladých, kde jsme se mimochodem potkali s Ashley a paničkou. Ashley je nadherná hnědá slečna. Je vidět, že je to miláček a nic jí nechybí. Když jsme se vraceli z dovolené, zajeli jsem se také podívat na našeho dalšího odchovance Arga. Je to krásný, černý klučina. Přivítal mě skokem až na hlavu a nastavil zadek na podrbání. Ještě doplním foto. 

 

14.10.2011 Tak sláva konečně snad v klidu a doženu ten ztracený čas co jsem zanedbala psaní novinek. Stěhování bohužel zabralo více času než bylo v plánu. Pomalu se rozkoukáváme.

 

13.7.2011 Konečně jsme taky naší ,,malou" Arču začali učit plavat. Je to neskutečně komická podívaná. Arča totiž připomíná tak trochu parník, cáká všude kolem sebe a snaží se vypít celý rybník:) Neumí ještě schovat nohy pod vodu, takže to vypadá jako by se topila:) Včera málem utopila i Enču, jak jí plavala až na záda, pochopitelně z toho Enča nebyla moc nadšená. Musíme trénovat, abychom si nedělali ostudu:)

první Enča,větší vlny Arča:) a Pavel

 

10.7.2011 Tak před námi je další kulturní akce, kde ukážeme naše holky světu:).V neděli 17.7. jedeme na výstavu do Mladé Boleslavi, tak uvidíme zda se konečně povedou trochu lepší známky. Holky jsou zkrášlené, ještě bude muset zřejmě přijít, jejich tak oblíbená koupel a můžem vyrazit.

 

27.6.2011 Včera jsme obdrželi zprávu, že Axa je už u nových majitelů u Chomutova, přejeme ji i majitelům aby se dobře seznámili a bylo jim spolu fajn.

 

13.6.2011 Dnes mi volala majitelka černé fenky Axy, že bohužel z rodinných důvodů jsou nuceni Axu prodat. Pokud by měl někdo zájem, kontaktujte nás. Poskytneme bližší info.

 

11.6.2011 Tento den patří našim prckům, slaví totiž dnes svůj první rok. Je neuvěřitelné jak rychle to uteklo. Přeji všem pesanům jen to nej do dalších let a to samozřejmě i jejich páníčkům:) Takže ještě jednou VŠECHNO NEJLEPŠÍ.

 

24.5.2011 Výstava v Klánovicích je za námi a zda úspěšně?? Mohlo ta být i lepší, ale to je holt život:) Již při prvním nahlédnutí do katalogu jsem tušila jak to asi dopadne. S naší malou Arčou bylo v kruhu celkem deset dalších mladých fen,takže dost velká konkurence. Paní rozhodčí byla tentokrát velice pečlivá a psíky bedlivě sledovala,což je určitě dobře. Řekla bych že úplně špatně se Arča nepředvedla, ale přesto jsme dostali ,,jen VD". S Enčou byly v kruhu další dvě feny. Bohužel jsme šli na radu až poslední a to pro Enču bývá hodně dlouhé, takže mi bylo jasné, že to nebude žádná sláva. Dávala mi jasně najevo, že už toho má dost a podle toho vypadalo i předvedení. Dostala známku V3. Bohužel jsem promeškala přihlášku na NV do Klatov, tak se musím poohlédnout jinam.

 

6.5.2011 Trochu jsem se dostala do skluzu s přidáváním novinek, tak se to pokusím napravit. Naposledy jsme se chystaly do Budějovic, zase všude spousta lidí a pesanů a těch krámků s mraky krásných věcí :) Posouzení probíhalo celkem v klidu, Arča byla v kruhu s dalšími pěti fenkami, chovala se ukázněně a řekla bych že to bylo lepší než poprvé. Pan rozhodčí se ale zřejmě nechtěl moc zdržovat s detaily ale i tak dostala Arča výbornou :). S Enčou máme poměrně často smůlu na lidi v kruhu. Dle mého názoru to bylo dost nespravedlivé, ale nebylo to poprvé. Fena co běhala s námi nebyla vůbec schopna předvedení v pohybu, o mimochodu ani nemluvím a přesto dostala V1 a proto my dostaly V2. Byla jsem z toho chvíli poněkud rozladěná, ale bohužel tak to funguje :( Nyní se chystáme na výstavu do Klánovic, tak uvidíme jaké to bude tam. Už jenom prostředí je tam hezčí, tak se těšíme.  

 

8.4.2011  Tak zima je definitivně pryč a teď už to bude jen lepší. Enča tedy moc nadšená není jelikož nemá ráda teplo, za to Arče je to fuk a lítá pořád stejně, akorád má neustále jazyk až na zemi :) Včera nám přišlo potvrzení na MVP do Českých Budějovic, takže se těšíme.

 

 29.3.2011 Jsou to asi dva dny co jsme se potkali s úplně cizím dobrmaním klukem, Arča nejdřív dělala jak je strašně velká dáma a asi po minutě začala neuvěřitelná honička, tempem závodního koně :) Pesan byl obrovský a Arča vypadala jako nic. Ale v rychlosti se jí nemohl rovnat. Byla legrace je pozorovat. Už delší dobu pozoruji, že má Arča neuveřitelnou výdrž. Je vážně temperament. 

 

8.3.2011  První výstava je úspěšně za námi, bohužel jsem musela Enču nechat doma jelikož byla akorát v ,,nejlepším". A naše malá Arča byla na takové akci bez mamky. Velice mě potěšila, chovala se naprosto úžasně. Těch pachů, psů a lidí. Doma občas na pejsky trochu ,,machruje", ale tady z toho byla paf:) Pravda,konkurence nebyla žádná. Byly nahlášeni celkem tři dobrmani, z toho dva moji( Enča a Arča) a pak fenka paní doktorky Janouchové. Celkem to běželo hladce, Ari si od pana rozhodčího nechala krásně prohléhnout svoje zoubky, v kruhu jsme sice běhaly, ale do spořádanosti to mělo asi dost daleko a postoj? k tomu snad jen že musíme trénovat :)ALE to hlavní, odnesly jsme si VN 1 a obrovskou medaili :)  

 

24.2.2011 Tak zima se nám zase vrátila, vypadá to že se nechce vzdát jen tak bez boje. Holky chodí domů z vycházek jakž takž čisté, se zmrzlými packami. Bohužel blížící se výstavy v Budějovicích se zúčatníme pouze s Arčou, jelikož Enča je indisponována háráním a zřejmě to nestihneme. No uvidíme. Včera jsem zachytila pár momentek ze slunné prochajdy.

  

 

9.2.2011 Konečně se ukázalo sluníčko a zatnulo do nás své teploučké prsty, jsme nadšeni. Arča se vyvaluje na sluníčku jako kočka a Eni se pro změnu včera chystala vykoupat v řece (panička to ovšem zakázala, voda byla tak ledová že mi mravenčila ruka ještě za půl hodiny :), ty kachny byly, ale tak lákavé ... Podařilo se mi zachytit par fotek. 

 

19.1.2011 Tak bílá čepice na loukách je pryč, všude kolem marast a podle toho vypadají i holky. Z prochajdy rovnou do vany. Škoda, že neexistují nějaké psí blatníky .. :) Jinak se chystáme na první letošní výstavu do Českých Budějovic.

 

12.1.2011 A jsme v novém roce. Copak nás asi bude čekat?? Z Arči se stává nohatá slečna, Enča se vrací do mládí a začína dělat lumpárny a Arčou. Také se těšíme na výstavy, Enča měla díky mateřské celkem dlouhou pauzu a také vyjedeme poprvé s Arinou. Co tomu asi bude říkat :)

 

30.12.2010 Dva dny před koncem roku nám opět přálo počasí, sluníčko svítilo jako o život a my jsme se vydali na hromadnou vycházku s přáteli. Holky byly jako splašené, no byla legrace. Pro představu pár fotek.. 

 

27.12.2010 Dneska je Enči velký den, oslavila totiž své 4-té narozeniny a samozřejmě se to neobešlo bez dortíku.

            

 

25.12.2010 Tak Štědrý den jsme přežili ve zdraví, ježíšek přinesl spoustu dárků nám i těm chlupatým potvůrkám. Holky byly zrějmě mooc hodné.

 

13.12.2010 Probuzení do mrazivého rána nic moc, ale nic na plat ven se musí:) Enča by tedy ani nemusela, ven se musí spíš vystrkat:) Ari to je naopak živel, bohužel z ostrého sněhu má trochu odřené packy,ale venku na to vždy zapomene a řádí jako čertík.

 

6.12.2010  Napadla již pořádná sněhová čepice a holky jsou nadšené. Více si to samozřejmě užívá Arka jelikož to bílé, studené cosi vidí prvně. Enča si velice pečlivě vybírá cestu, aby se nemusela bořit až po břicho, ale jakmile jí Arča skočí na hlavu cesta necesta to si nenechá přeci líbit :) 

 

 Ashley Třemšínský poklad nám  poslala momentku..

  A

   pár fotek od páníčků Axy TP z nového domova..

 

 

 

12.11.2010 Je až neuvěřitelné jak rychle ty psí mimina rostou, nechybí moc a svou mámu brzy přeroste- ale zatím je to takový nohatý pavouk. Také postupem času zjišťuji, že je snad dokonce malá Arča v tomto věku o dost bystřejší než byla mamina. Ale vysvětluji si to tak, že Arku mám vlastně od úplného uzlíku, který jsem držela v dlani, když se narodila. Včera bylo prckům 5 měsíců (strašně to letí)

 28.10.2010    VŠECHNA  ŠTĚŇÁTKA  JSOU JIŽ V NOVÝCH  DOMOVECHPřejeme jim i páníčkům ať se daří a budeme se těšit na zprávy i fotky.

 23.10.2010 Jelikož nám dnes počasí přeje, psiska řádí jak na jaře :) Stojí za plotem a tlamky se jim nezastaví, hlásí každý, byť ten nejmenší pohyb( no nejsou to náhodou dobrmani ?? :) Také jsem chtěla poprosit všechny páníčky našich pesanů o nějaké fotky a zprávy o tom jak rostou, jsme zvědaví. Máme zprávy o Ashley a  Axe a jsme moc rádi, že jsou to miláčkové rodiny. Také návštěvníci stránek mohou zanechat nějaký vzkazík do návštěvní knihy, popř. i připomínky ke stránkám (co chybí nebo co zlepšit) budeme rádi.

 

 11.9.2010  Dnes odcestoval hnědý klučina Athos, bude bydlet kousek od Vyšehradu a doma má dobrmaní kámošku, aby se mu tak moc nestýskalo. Absolval svou první jízdu MHD, ale prý byl šikovný. Bude z něj velký klučina. Těšíme se na fotky. Doma tedy zbývají ještě dva krasavci - Art a Aron.

 

6.9.2010 Tak nám přišla další krásná zpráva z nového domova, kde se ocitla Axa. Jako pelíšek si vybrala beranní kůži, na které dle fotek se jí moc líbí. Takové zprávy potěší. Ti tři výrostci co nám doma zatím ještě zbývají, jsou již poměrně sebevědomí, samozřejmě je to ku prospěchu. Jen tak je něco nerozhodí :) Škoda jen, že případní zájemci jsou tak váhaví. Kluci už mohli dávno dělat radost novému páníčkovi a zatím ji dělají doma. Ale věřím, že hodní páníčci se objeví. Dnes se pokusím vložit nové, aktuální fota plyšáků. Jinak taky máme první ,,úraz" Arka, jelikož je dost velký provokatér, si vysloužila šrám na uchu a tak nám tam zůstane pěkná jizvička. Jak ale říkal pan doktor, pořádný pes má mít jizvu- no škoda, že to na těch výstavách tak moc nesdílí. No uvidíme co z toho bude.  

 Přidáno pár nových fotek !!!

22.8.2010 Černá fenka Axa putovala do nedalekého Milevska, bude prý spát s páníčkem v posteli. Také se jí dostane výcviku a snad i nějaká ta výstava..? Ještě jsou volní poslední 3 hnědí pejskové, kteří také čekají na nové páníčky.

 

17.8.2010 Další mimčo je v novém domově, tentokrát černý pejsek jménem Argo  zamířil do Sušice. Zpráva, kterou jsem dostala druhý den mě potěšila. Byl prý přijat psím kolegou a průvodcem a další den již prý byl na návštěvě u kachen :). Jen tak dál ... 

 

12.8.2010 Přidány nové fotky :) Prckové jsou velice učenliví, dnes proběhla procházka s celou smečkou včetně mamky, která je teda dost mordovala a musela být trochu umravněna :) 

 

 2.8.2010 Po včerejších ne úplně dobrých zprávách dnes jedna pozitivní. Během včerejšího dne proběhla akce kulový bles a výsledek? Druhá hnědá fenečka Afra míří kousek k Praze, čeká jí výcvik a pravděpodobně i výstavní kariéra :) A to potěší. . .   na fotce s novou paničkou.   

                                                      

1.8.2010 Tak jsme vstoupili do dalšího letního měsíce. Z prcků se stávají krásní pejsánkové a také hlídači :) dnes teda trochu nepříjemná zpráva pro mne a to že hnědá holčička jménem AFRA je opět VOLNÁ, tak snad dobrá zpráva pro ostatní budoucí páníčky??Jsou to plyšáčkové a musím je pochválit, že už zvládají i základy hygieny :)A jedna velká novina, Ashley už je u svých nových páníčků až v Pardubicích, tak doufám že jim bude dělat jen a jen radost :) Taky musím přidat nějaké nové fotky,ale máme trochu problém s rychlostí netu tak je to trochu obtížnější, ale určitě s tím něco uděláme.

 

 25.7.2010 Dnes jsme úspěšně zvládli tetování a očkování, všichni byli moc hodní a stateční. Za minutu o tom ani nevěděli. A z malých klubíček se stávají pěkní mackové. Také jsme měli na návštěvě budoucí majitele hnědé fenečky, kterou si i sami pojmenovali a to krásným jménem Ashley . Je to holčička velice přátelská a nebojácná, která si své páníčky doslova vybrala. Myslím, že se u nich bude mít velice dobře, což je báječné. Kéž by se našlo víc takových pánečků, jelikož máme některá štěňátka ještě volná a i oni čekají na své hodné pánečky, kterým budou dělat radost. Všechna jsou přátelská a mazlivá, pořád by se chtěli chovat a my nemáme to srdce jim nevyhovět :)Myslím si, že z nich vyrostou krásní pesani, z některých obzvlášť. Jsme na chalupě, aby měli prckové dostatek pohybu a je to na nich znát.Takže páníčkové hlaste se :)

 

14.7.2010 Zatím co páníčkové pomalu umírají hlady, prckové sílí a rostou :) Je to parádní smečka, kde se děje vše co se sluší a patří. Musím je i sebe pochválit jak zvládáme nacviky čistotnosti, chodí totiž krásně na noviny, jsou to šikulové. Dnes opět nákup ve zverimexu (již několikátý :) a spousta utracených grošů pro výbavičku, kterou pro malé chystám až půjdou do nových domečků. Včera jsme měli návštěvu a všichni se chovali přátelsky až přidrzle, Enči nevyjímaje. :) Přidám nové fotky již z terénu.. A jelikož jsem šikovná nahrála jsem je pouze do fotogalerie a ne štěňátek !! :(

 A už máme vymyšlená jména - pro kluky: Athos, Argo, Art, Aron

                                            - pro holky: Afra, Arka, Axa, Ashley

 

 8.7.2010 Za tu dobu co jsem sbírala nové snímky do alba, štěňátka neuvěřitelně vyrostla, jsou již naprosto pohyblivá, vynikající hlídači s hláskem ostrým jako pilka :) a úžasní mazlíci. Pokaždé večer si vezmu jedno k sobě a mazlíme se. Jsou velice přátelští a  milí. Také se seznamují s našimi papoušky, což je legrace pozorovat :) Přidávám nové fotky..hned jak se mi to podaří !!!

 

1.7.2010 No, prckové se začínají hlasově projevovat štěkáním, vrčením a jinými zvuky. Když se od nich Enča vzdálí tak jí/nám to dají slyšitelně najevo. Zatím pijí ještě mlíčko od mamky, ale nebude trvat dlouho a bude to málo:) Jinak už udělají celkem dost krůčků než se svalí na zem- ta gravitace. Včera jsem si chovala černou fenečku(červený obojek) a klidně na mě usnula, je to takový největší mazlík. Jsou naprosto úžasní ....

 

27.6.2010 Přidány nové fotky malých ďáblíků :) (fotogalerie/štěňátka), už se jim prořezávají zoubky a začínají se mezi sebou ,, prát ". Včera jsme poprvé odčervili a dnes dostali nové oboječky, poněvadž jim háčkované řetízky již byly jaksi malé :)

 

26.6.2010 Tak se zdá, že mimča už vidí jelikož jak se k nim mamina přiblíží už se k ní hrnou. Pokoušejí se chodit po těch svých ještě stále vratkých nožkách, ale myslím že to nebude dlouho trvat a to pak bude asi rachot :) Jsou vážně kouzelní. 

 

21.6.2010 Prckům se pomalinku otevírají očíčka, všichni jsou zatím moc hodní:) Enča nabírá své kila, i když jí ti mrňousové neustále vysávají. Je legrace to pozorovat, jakmile si k nim přijde lehnout není slyšet nic jiného než funění a mlaskání :)

 

 16.6.2010 Tak malí rarášci jsou již bez ocásků, krásně papají a jsou jako kuličky. Enča je vzorná mamina, sice už jí je občas dlouhá chvíle než se prckové nabaští, ale jakmile zapláčou už je u nich. :)

 

11.6.2010 Po dlouhém čekání se Enče narodilo osm krásných štěňátek.Poslední už nikdo nečekal jelikož se narodilo po celkem dlouhé době.Takže se omlouvám za mystifikaci :) Z toho tři hnědí kluci, dvě hnědé holčičky, jeden černý kluk dvě černé holčičky.Všichni se mají zatím čile k světu.A Enča je naprosto báječná mamina, která to všechno s přehledem zvládla, já jí za to moooc děkuju. Je to moje šikovná holka.( více fotek najdete ve fotoalerii )     

 

8.6.2010 Začínám si myslet, že nám Enča ty svoje mrňousky nechce ukázat :(. Ale na druhou stranu je legrace pozorovat jak se hýbou, je to už pěkně vidět a skoro to vypadá jako by měla v bříšku vetřelce. Taky pěkně kopou:) 

 

4.6.2010  Tak Enu si tedy dává na čas. Je mi jí i trochu líto byla vždycky tak akční a teď je ráda že jde. Břicho už má nehorázně nízko u země a pekelně prohání paničku s nočním venčením, kdy chodíme v intervalech dvou hodin.Tak už aby snad byli ti mrňousové venku, moc se na ně těším.

 

 26.5.2010  Náš aktuální stav, každý den je na Enče vidět. :)

 

 

 

 23.5.2010  Tak Eni už je pěkný tlusťoch, břicho už má skoro na zemi a vemínko při klusu vydává komické zvuky :).Dokončili jsme poslední úpravy na porodní bedně, aby se tam mamině a raráškům líbilo. Dnes mi málem samou nenasytností ukousla s piškotem i prst. Funí, loudí a vůbec neposlouchá :) Však už to máme za pár...

 

 8.5.2010 Enče se viditelně zvětšuje bříško a roste chuť k jídlu (slušně řečeno :)), jinak venku je stále aktivní a zatím ji to nijak neomezuje.Doma je neuvěřitelně přítulná,až vlezlá a vyžaduje spánek na sedačce.

 

  Dne 4.5.2010 nám bylo potvrzeno, že je Eni březí. Štěňátka by se měla narodit začátkem června.

                                                                                                                                                                                                    

 Ve dnech 5.-7.4.2010 jsme s Enčou byli na krytí. Budoucím otcem je Gaston Od Dvou Lvů. Začátkem května se vydáme s Eni k veterináři,abychom zjistili  zda bylo krytí  úspěšné.                                                      

 

         

 

 

 

Anketa

Líbí se Vám naše stránky ?

Ano, líbí se mi. (57)
79%

Ne, nelíbí se mi. (15)
21%

Celkový počet hlasů: 72